Візит делегації Черкаської дослідної станції НААН до Республіки Польща

Під час відрядження до Аграрного університету ім. Гуго Коллонтая (Краків, Польща) з 02 по 06 вересня 2019 року зустрілися з деканом факультету тваринництва та рибництва паном Чеславом Кльоцеком, проінформували його та наукових співробітників Університету про роботу, напрямки наукової діяльності і перспективи розвитку нашої наукової установи та Національної академії аграрних наук України в цілому.
Ознайомилися з роботою лабораторій університету та визначили по яких наукових напрямках наші установи можуть співпрацювати.

Відвідали дослідну кролеферму Університету.
Ознайомилися з технологією утримання та породами кролів, фотографічно задокументовано типових представників польської попельнянської породи, вивчили технічну базу для проведення досліджень.

Підготували та подали на затвердження договір про співпрацю між Черкаською дослідною станцією біоресурсів НААН і Аграрним університетом ім. Гуго Коллонтая. Договір передбачає науково-дослідну співпрацю що включає реалізацію дослідницької тематики, спільна публікація наукових праць у наукових збірниках Університету та Дослідної станції, обмін працівниками і аспірантами в межах наукових конференцій, спільно проводити науково-дослідні проекти, курси, тренінги та інші заходи.

Нами запропонована та підтримана польськими колегами тема наукових досліджень для подання на конкурс спільних
українсько-польських науково-дослідних проектів для реалізації у 2020-2021 рр. Зокрема підготували пакет документів проектної пропозиції на участь у конкурсі на тему: «Порівняння продуктивності місцевих порід кролів Польщі та України за годівлі кормами з використанням альтернативних джерел білка. Метою роботи є розробка інноваційних технологічних рішень на основі використання у годівлі кроликів альтернативних джерел білка, (ріпак з низьким вмістом глюкозинолату).
Вирощування кроликів буде базуватися на технологіях зрівноважування із збереженням продуктивності, добробуту тварин і високої якості тушок кролів.

Професор кафедри анатомії Аграрного університету Ольга Шелещук внесла цікаву пропозицію щодо проведення
спільних наукових досліджень стосовно спадковості, тобто виявлення патологічного каріотипу у тварин які зазнали дію Чорнобильської техногенної екологічної катастрофи.