Міжнародна конференція та міжнародна співпраця

Міжнародна конференція «Використання норвезької червоної породи при міжпородному схрещуванні в стадах молочної худоби України.»

3 березня 2018 року Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН спільно з ПрАТ НВО «Прогрс» та представниками фірми з
виробництва сперми норвезької червоної породи GENO провели міжнародну конференцію «Використання бугаїв норвезької червоної породи при міжпородному схрещуванні в стадах молочної худоби України.»

На конференції були присутні представники обласного та районних управлінь агропромислового виробництва, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств Черкаської області, а також Київської, Полтавської, Харківської, Миколаївської та Херсонської областей.

Виступаючі висвітлили питання впровадження та розвитку новітніх генетичних програм розвитку молочних порід ВРХ на основі покращення бугаями норвезької червоної породи.

HD Genomics – це унікальна програма розвитку геноміки Норвезької червоної породи корів, побудована на основі
довготривалого тестування нащадків компанії Geno.

Розрахункові моделі Geno базуються на одностадійному геномному прогнозуванні. Це означає, що всі бики та корови, оцінюються за один етап. За допомогою генетичного аналізу.

Яка перевага одностадійного геномного відбору?

Перевага, полягає в тому, що вся інформація, така як фенотипи, генотипи та інформація про родовід у всіх тваринах, включена одночасно у прогнозування розмноження. Це призводить до найбільшої надійності визначення селекційних цінностей.

Зв’язок між тваринами.

При геномному прогнозуванні, обчислюється матриця комбінованих співвідношень. Далі ця матриця співвідношення використовується для розрахунку показників розведення для всіх тварин.

Використання всієї наявної інформації.

Інформація про фенотипи в порівнянні з генотипом, яка записується на тварин в єдину систему обліку, буде автоматично проаналізована та використана для корекції генетичних напрямів для господарств. Для великої рогатої худоби – це дуже важливо, оскільки більша частина інформації про фенотипи вимірюється у корів, тоді як бики є ключовими для вибору та генетичного прогресу. При введенні інформації в прогнозуючу модель про фенотип тварин в порівнянні з генетичним аналізом, це дає змогу зробити селекцію биків на багато точнішою, оскільки використовується вся доступна інформація.