Семінар навчання. Підвищуємо кваліфікацію спеціалістів ДПДГ

В період з 19 по 22 лютого 2018 року на базі ПрАТ «Науково-виробничого об’єднання «Прогрес» Черкаська дослідна
станція біоресурсів НААН провела семінар з підвищення кваліфікації спеціалістів ДПДГ мережі НААН з проблем відтворення сільськогосподарських тварин.

Начальник відділу зоотехнії та ветеринарної медицини апарату Президії НААН Костенко О.І. привітав учасників
семінару, та поінформував про стан тваринництва в дослідних господарствах системи Національної академії аграрних наук України. З вітальним словом до присутніх звернувся директор Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН Бойко О.В.

Наукові співробітники Інституту розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН та Інституту тваринництва НААН Кузебний С.В., Шарапа Г.С., Демчук С.Ю., Саминіна М.Г. та Савєльєва М.С. ознайомили учасників семінару з основними причинами зниження запліднювальної здатності корів і телиць, причинами неплідності і яловості самок та їх профілактикою і методами визначення вагітності у самок сільськогосподарських тварин. Презентували програму «Репродукт-контроль – спеціалізований на відтворенні стада»

Науковці Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН Гончар О.Ф., Небилиця М.С., Сотніченко Ю.М. та лікар ветеринарної медицини ПрАТ НВО «Прогрес» Мачульний В.В. провели теоретичні та практичні зайняття по штучному осіменінню корів і телиць, технології розморожування і оцінці якості сперми бугаїв, контролю ефективності відтворення та ветеринарно-санітарних правилах роботи на пункті штучного осіменіння тварин.

Завідувач лабораторії фізіології відтворення Інституту свинарства та АПВ НААН ознайомив слухачів з методами відтворення та шляхами підвищення відтворювальної здатності свиней.

Активними були слухачі семінару та одержали кваліфіковані відповіді і роз’яснення на задані питання. Не оминули увагою й проблему щодо регулярного проведення таких заходів. По закінченню, було проведено залік та вручено відповідні сертифікати про проходження курсів підвищення кваліфікації з питань відтворення сільськогосподарських тварин всім слухачам семінару.

Організатори й учасники заходу сподіваються, що тісна взаємодія між виробничниками та науковими співробітниками дасть у майбутньому позитивний ефект.