Методичні рекомендації щодо використання удосконаленої технології годівлі та вирощування молодняку кролівМетодичні рекомендації. – Черкаси:
Черкаська дослідна станція біоресурсівНаціональної академія аграрних наук України – 2024. – 26 с. В рекомендаціях викладено результати удосконалення технології годівлі та вирощування підсисних і відлучених кроленят за рахунок застосування стартерного комбікорму в умовах промислового підприємства.
Використання повнораціонного гранульованого стартерного комбікорму для годівлі молодняку кролів у віці 18-42 доби, як додаткового корму, розробленого за міжнародними нормами, хоча й дещо знижує енергію росту, однак не призводить до здорожчання загальної вартості корму в розрахунку на 1 кг приросту живої маси. За рахунок підвищення показника збереженості поголів’я молодняку на 8,00%, вирощеного з використанням стартерного комбікорму, за умови його реалізації для подальшого вирощування на плем’я у розрахунку на кожних 100 гол. сприяло додатковому надходженню 1015,28 грн. (ринкова реалізаційна ціна – 140,00 грн./кг живої маси). Економічна ефективність від застосування стартерного корму в віці 18-42 доби ремонтним кролицям покращує їх відтворні якості, вони переважали кролематок контрольної групи за чистим доходом на 18 грн. за один окрол. За повний виробничий рік (8 окролів) грошові надходження від використання стартерних кормів на одну кролематку зросли б на 144грн. Відгодівельний молодняк кролів отриманий від кролематок вирощених та утримуваних на стартерному комбікормі у віці 18-42 доби, за інтенсивного виробництва, проявив підвищену відгодівельну і м’ясну продуктивність, здешевив показники вирощування на 3,75%, підвищив рентабельність виробництва кролятини з 15,3% до 19,8%. Методичні рекомендації призначені для широкого кола фахівців, які займаються галуззю кролівництва (технологів, наукових співробітників, студентів та викладачів навчальних закладів аграрного профілю).
Скачати