Cвяткове засідання Вченої ради з нагоди Всеукраїнського фестивалю науки

14 травня 2019 року в Черкаській дослідній станції біоресурсів НААН проведено святкове засідання Вченої ради з нагоди Всеукраїнського фестивалю науки – 2019 року.

З вітальним словом до співробітників та гостей звернувся директор Черкаської ДСБ НААН Бойко О.В., який привітав присутніх з нагоди свята та зазначив,що  установа в цьому відзначає 90-ту річницю заснування.

Згідно постанови бюро президії НААН від 17.09.2014 року Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН визначена головною науковою установою з координації наукових досліджень у звірівництві і кролівництві на період 2016-2020рр.

Дослідна станція є регіональним Центром наукового забезпечення галузі тваринництва Черкаської області, в рамках діяльності якого здійснюється розробка та науковий супровід інноваційних та пілотних проектів розвитку агроформувань; трансфер інноваційних технологій в тваринництві; інформаційних послуг.

Науковці установи внесли вагомий вклад в наданні науково-методичної і консультативної допомоги та розроблення
проектів установам та господарствам різних форм господарювання з питань біотехнологічного, зоотехнічного забезпечення та удосконалення методів утримання, розведення і годівлі хутрових звірів.

Олександр Васильович Бойко в своєму виступі зупинився також на наукових здобутках дослідної установи.

За час існування дослідної станції проведено ряд фундаментальних та прикладних розробок, серед яких є
пріоритетні у вітчизняній аграрній науці

З питань тваринництва проводиться розробка та впровадження оптимізованих програм великомасштабної селекції
великої рогатої худоби та свиней; наукове забезпечення ведення племінної справи на основі сучасних досягнень генетики, біології відтворення, автоматизованих систем з використанням сучасних методів ведення племінного обліку і генетичної оцінки тварин.

Черкаською дослідною станцією біоресурсів передбачено трансфер інновацій і супроводження інноваційних проектів в агропромислових формуваннях області.

Зокрема це:

Інноваційний проект «Наукові основи підвищення продуктивності хутрового звірівництва та кролівництва»

Інноваційний проект «Створення високопродуктивних стад молочної худоби з використанням генофонду інтенсивних молочних порід та сучасних технологій виробництва молока»

Інноваційний проект «Основи інтенсифікації галузі свинарства – автоматизоване ведення племінного облік та управління селекційним процесом»

Інноваційний проект «Наукові основи збереження агроекосистем та біорізноманіття»

Інноваційний проект «Система ведення селекційно-племінної роботи в молочному скотарстві регіону» та багато інших проектів.

Заслуговує на увагу також рекомендації з розроблення дорожньої інвестиційної карти розвитку аграрного району ,
які знаходяться зараз на стадії впровадження в декількох районах як пілотні проекти.

Весь науковий доробок став можливим завдяки наполегливій праці співробітників при підтримці Національної академії аграрних наук. Керівник установи висловив велику подяку колегам та сподівання на подальшу плідну працю на благо нашої держави.

В святковому заході про свої результати доповіли кращі науковці Черкаської ДСБ НААН.

Завідувач відділу біорізноманіття та екології Гавриш О.М. поділився науковим доробком відділу у доповіді “Успадковуваність та ступінь фенотипового домінування селекційних ознак при схрещуванні порід кролів полтавське срібло та новозеландська біла”.

Теми доповідей викликали жваве обговорення серед колег.

Присутні з великим інтересом познайомились з новими доробками вчених,що були представлені на постійно діючій виставці наукових досягнень Черкаської ДСБ НААН.

Почесними грамотами за вагомий вклад в науку були нагороджені Гавриш О.М., Сотниченко Ю.М. Усенко В.О. Небилиця М.С. та ряд інших працівників Дослідної станції.