ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ М’ЯСНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ КРОЛІВ ЗА РІЗНИХ ТИПІВ ГОДІВЛІ

  • Михайло Бащенко Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН
  • Олександр Бойко Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН
  • Олександр Гавриш Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН
  • Юлія Сотніченко Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН
  • Валерій Усенко Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН
Ключові слова: кролі, тип годівлі, інтенсивність росту, м’ясна продуктивність, маса тушки, забійний вихід

Анотація

Доведено, що тип годівлі кролів не має вірогідного впливу на показники фізіологічного стану кролів. Відмінність за показниками в групах різного типу годівлі знаходилися в межах фізіологічної норми. За сухого типу годівлі з використанням уніфікованих для технологічних груп кролів повнораціонних комбікормів ріст організму в цілому підвищувався поступово, як і у кролів, з комбінованим типом годівлі. Вірогідної різниці в живій масі молодняку, вирощеного за різними типами годівлі не виявлено.
Встановлено, що необмежена годівля незалежно від умов утримання кролів забезпечує середньодобові прирости між технологічними періодами до 35,9 г. Висока енергія росту підтверджується в період від народження до 30 днів. Максимальний середньодобовий приріст живої маси піддослідних кролів за різними типами годівлі відмічено у період вирощування із 60 до 90 діб, що пояснюється високою енергією росту тварин.
Показник забійного виходу у досліджуваних групах майже не відрізнявся, і становив у групі з сухим типом годівлі – 56,7 , комбінованим – 56,4 %. Встановлено, що типи годівлі мали незначний вплив на масу внутрішніх органів кролів. Вірогідно вищі показники були відмічені у кролів за комбінованого типу годівлі за масою нирок на 7,2 % (P>0,95 ) – 17,9 г, печінки на 3,8% (P>0,99) – 71,8 г та масою шлунку без вмісту на 4,5% (P>0,95) – 39,4 г. При дослідженні довжини кишківника у групи кролів, що мали комбінований тип годівлі тонкий відділ вірогідно довший на 6,2% (P>0,95), товстий відділ кишківника теж був довший, проте різниця мала не вірогідне значення. Необмежена годівля забезпечує середньодобові прирости між технологічними періодами до 35,9 г. Максимальний середньодобовий приріст живої маси піддослідних кролів за різними типами годівлі відмічено у період вирощування із 60 до 90 діб, що пояснюється високою енергією росту тварин.

Посилання

37617/2708-0617.2021.7.6-14

Опубліковано
2023-08-02